Site Loader

Zmiana zawodu bywa bardzo trudna, szczególnie kiedy decydujemy się na nią nagle i nie wiemy od czego zacząć. Jednak lepiej jest to zrobić tym bardziej kiedy nie jesteśmy zadowoleni z dotychczasowej pracy i marzy nam się zupełnie inne zajęcie. Bardzo wiele osób marzy o zawodzie programisty i testera testującego aplikacje, ale zupełnie nie wie od czego zacząć i bardzo szybko rezygnuje. Musimy jednak pamiętać, że wszystko jest możliwe i da się wszystkiego nauczyć niemal od zera.

Od czego zacząć naukę

Przede wszystkim, aby zacząć programowanie java lub tworzenie aplikacji w java to należy nauczyć się tego języka. Java jest to właśnie język znany każdemu programiście. Możemy się go nauczyć zapisując się na kurs, jednak zanim to zrobimy należy podszkolić język angielski łącznie z gramatyką. Java jest wykorzystywana w większości firm i przedsiębiorstw więc ucząc się jej otworzymy sobie zdecydowanie horyzonty, które pozwolą nam pracować w tym zawodzie.

Jeśli nie interesuje nas bezpośrednie tworzenie aplikacji możemy zacząć je testować. Testowanie oprogramowania jednak również wymaga od nas odpowiedniej wiedzy, bo nikt nie zatrudni osoby, która nie ma pojęcia o samym programowaniu i nie wie nawet skąd mogą wynikać uchybienia w jakości danego programu czy aplikacji. Niestety każdy tester musi z wielką starannością przyjrzeć się wszystkiemu w danej aplikacji, której testuje. Każdy użytkownik, który kupi aplikacje czy program później dzięki temu dostanie produkt pełnej jakości, który doskonale działa.

Post Author: admin