Site Loader

Często zdarza się, że miejsce naszej pracy wymaga od nas oficjalnego i eleganckiego ubioru. Nie oznacza to jednak, że stylizacje muszą być nudne, powtarzalne i oklepane. Nawet z góry określone zasady dress codu pozwalają na stworzenie modnych, komfortowych i ciekawych stylizacji – wystarczy trochę kreatywności oraz zaufany i polecany salon, w którym zaopatrzymy się we wszystkie niezbędne elementy. Do najważniejszych należy z pewnością garnitur, którego odpowiednie dopasowanie jest kluczem do stylowego sukcesu. Zatem jaki garnitur do pracy wybrać?

Kolor garnituru to najważniejsza decyzja

Oglądając w salonie garnitury do biura powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na ich kolor. Powinien być stonowany, najlepiej w ciemniejszych i pastelowych odcieniach, które są eleganckie i ogólnie przyjęte za formalne. O ile więc nie pracujemy w miejscu, gdzie dress code nie jest zbytnio sprecyzowany i sztywny, możemy zapomnieć o butelkowej zieleni, bordo oraz szafirowym niebieskim – choć są piękne i stylowe, nie będą pasowały na rozmowę z szefem, konferencję czy spotkania biznesowe. Lepiej zostawić je na bardziej prywatne okazje i uroczystości.

Jaki garnitur do pracy – najlepsze kolory

Szukając zatem odpowiedniego garnituru do biura, najlepiej zdecydować się na granat, popiel oraz ciemny siwy. Są one niezwykle eleganckie, uniwersalne i stylowe, nie będą się jednak prezentowały zbyt sztywno, szczególnie w połączeniu z kolorowymi dodatkami. Należą bez wątpienia do klasyki ubioru w różnych firmach, więc wybierając takie kolory będziemy mieli gwarancję tego, że idealnie sprawdzą się w miejscu naszej pracy. Warto mieć zatem w swojej garderobie przynajmniej po jednym modelu z wyżej wymienionych kolorów.

Idealnie pasują do nich białe, błękitne, szare oraz jasno różowe koszule. Dzięki temu można tworzyć wiele ciekawych stylizacji, mając w swojej szafie kilka garniturów i koszul we wcześniej wymienionych kolorach. Oczywiście, im więcej modeli, tym więcej możliwości stylizacyjnych. W połączeniu z kolorowymi krawatami i poszewkami będą prezentowały się zarazem klasycznie, jak i oryginalnie.

Garnitury do biura – czy czerń to dobry pomysł?

Przyjęło się, że czerń jest zarezerwowana dla wyjątkowo uroczystych okazji, nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby nosić ją na co dzień do pracy. Jest najbardziej eleganckim kolorem, z którym łatwo jest zaplanować modną stylizację. Należy jednak pamiętać, aby dodatki były utrzymane w bardziej pastelowym i stonowanym odcieniu.

Więcej przeczytasz tutaj

Post Author: admin