Site Loader

Redukcja tkanki tłuszczowej to pewien proces, który powinien być rozłożony w czasie. Przede wszystkim powinno to być zaplanowane w sposób racjonalny tak, aby nie było okresem samych wyrzeczeń i męczarni. Jeśli czujemy, że sami nie do końca jesteśmy w stanie opracować dla siebie odpowiedniej diety redukcyjnej, na której łatwiej będzie nam wytrwać, najlepszym rozwiązaniem jest głoszenie się do dietetyka.

Czym jest bilans kaloryczny?

Tak naprawdę, wstępem do każdego dobrze zaplanowanego odchudzania jest obliczenie swojego dziennego zapotrzebowania kalorycznego- na nim bazuje dieta odchudzająca. W tym celu można skorzystać z darmowych kalkulatorów, jakie znajdziemy w sieci. Należy tam zostawić takie dane jak swój wiek, wzrost, bieżącą wagę oraz poziom aktywności fizycznej. Pozwoli nam to oszacować, ile kalorii dziennie powinniśmy przyjąć, aby utrzymać wagę. W sytuacji, kiedy chcielibyśmy schudnąć, konieczne będzie zastosowanie takiej strategii żywienia jak dieta redukcyjna, czyli obcięcie od tej wartości około 300-500 kalorii dziennie. Oczywiście, można odchudzać się bez liczenia kalorii, jednakże odchudzanie intuicyjne na początku może być dość trudne. Mimo wszystko, liczenie kalorii pozwala dobrze kontrolować przebieg redukcji i zwiększa nasze szanse na sukces. Tak, jak wizyta u dietetyka.

Jakie produkty warto jeść na redukcji?

Dieta odchudzająca może być ciekawa i smaczna. Z pewnością warto zwrócić uwagę na te produkty, które pozwalają szybko uzyskać sytość, a które jednocześnie nie są kaloryczne. Należą do nich wszelkie produkty białkowe, a więc mięso, serki, jaja czy też skyry. Drugą ważną rzeczą jest to, aby zwracać uwagę na stosunek kaloryczności produktów do tego, jak dużą sytość nam oferują. Czasem w tej samej liczbie kalorii możemy mieć niemalże dwa razy tyle jedzenia. Można to uzyskać chociażby wybierając produkty o niskiej kaloryczności, do których należą na przykład warzywa.

Będąc już na diecie redukcyjnej i licząc kalorie, z pewnością szybko zorientujemy się jakie produkty są po prostu niezbyt opłacalne do jedzenia, a do tej kategorii można zaliczyć bardzo wiele różnego rodzaju słonych przekąsek czy słodyczy. Dobra dieta redukcyjna musi oczywiście być bogata w witaminy i minerały i nie może więc w niej zabraknąć także owoców.

Swój deficyt kaloryczny można osiągnąć także poprzez ruch

Zdecydowanie najlepsze rezultaty w diecie redukcyjnej można uzyskać łącząc ją razem z jakąś dodatkową aktywnością fizyczną, która pozwoli nam zwiększać nasz dzienny deficyt. Jeśli nie mamy jeszcze do tej pory żadnej dyscypliny, którą chętnie byśmy uprawiali, możemy zacząć od czegoś naprawdę prostego, jak chociażby codzienne spacery czy jazda na rowerze w sezonie. Doskonałe rezultaty pozwoli nam osiągnąć trening siłowy, który wcale nie musi odbywać się na siłowni, gdyż jego prostsza wersja jest jak najbardziej możliwa do przeprowadzenia w domu. Najważniejsze, aby wybrana przez nas aktywność sprawiała nam przyjemność, gdyż wówczas będzie nam łatwo ją utrzymać. Im więcej będziemy ćwiczyć, tym nasza całkowita przemiana materii będzie większa i tym samym znacznie łatwiej będzie nam utrzymać dietę redukcyjną. Sport pozwala też bardzo ładnie wymodelować całe ciało i poprawić proporcje sylwetki. Osoby przechodzące na redukcję, które jednocześnie zaczynają ćwiczyć, mają szansę na dokonanie rekompozycji swojej sylwetki.

Post Author: admin