Site Loader

Zamiatarki uliczne to specjalistyczny sprzęt, który został zaprojektowany z myślą o oczyszczaniu ulic. Dzięki odpowiedniej modyfikacji zwykłego pojazdu ciężarowego i poprzez zaprojektowanie osprzętu, który będzie dobrze sprawdzał się do mycia i zamiatania, powstały maszyny doskonale sprawdzające się w codziennej praktyce. Władze miast zatrudniają firmy będące operatorami floty maszyn oraz osób wykwalifikowanych do ich prowadzenia. Dzięki temu miasto regularnie jest sprzątane i oczyszczane z odpadów, co jest bardzo istotne. Zamiatarki działają na ulicach miejskich od wczesnej wiosny aż do późnej jesieni. Jakie zamiatarki jeżdżą po ulicach miasta?

Jakie zamiatarki działają w miastach? A jakie na przedmieściach?

Zupełnie inny sprzęt jest wykorzystywany do terenów podmiejskich, a inny do ścisłego centrum. Chodzi tutaj przede wszystkim o wielkość i zwrotność takiej maszyny. Dlatego też zaprojektowano dwa typy zamiatarek, które dostępne są chociażby na stronie przedsiębiorstwa Terberg Matec. Co ważne, firma ta zajmuje się nie tylko dystrybucją całkiem nowych pojazdów. Terberg Matec to także możliwość wykonania przeglądu zamiatarki już będącej w użytku, a także serwis maszyn, które uległy usterce. Za pośrednictwem serwisu można zamówić zamienne części Johnston oraz naprawić uszkodzone elementy osprzętu sprzątającego.

 

A jakie dwa podstawowe rodzaje zamiatarek można wyróżnić?

  • Duże zamiatarki przypominające swoim wyglądem auta ciężarowe, które posiadają szczotki obrotowe z boku maszyny lub też w postaci osprzętu wleczonego. Mogą transportować bardzo duże zbiorniki na wodę. Dzięki temu ich sprzątanie jest bardzo wydajne i są w stanie oczyścić wiele połaci terenu podczas jednorazowego przejazdu maszyny. Są to jednak bardzo duże, ciężkie i masywne pojazdy, a więc nie nadają się do centrów miast. Są idealnym rozwiązaniem do oczyszczania dróg przy placach budowy i przy terenach inwestycyjnych.
  • Zamiatarka kompaktowa, o niewielkim rozmiarze, wyposażona w mniejsze zbiorniki na odpady i na wodę użytkową. Posiadająca duże szczotki obrotowe na froncie. Mająca sporą, w dużej mierze przeszkloną kabinę operatora. Przeznaczona do pracy na niewielkiej i bardzo ograniczonej przestrzeni, a więc wprost idealnie nadająca się do pracy w centrach miast. Niektóre modele posiadają nawet ramę przegubową umożliwiającą wchodzenie w ciasny skręt. Modele muszą spełniać wszelkie normy środowiskowe, co do ilości emitowanych do atmosfery spalin tak, aby nie przyczyniały się do smogu w miastach.

https://www.terbergmatec.pl/

Post Author: admin