Site Loader

Założenie firmy poza granicami naszego kraju często nie jest przypadkowym posunięciem. Decydują się na to osoby, które znają tamtejszy rynek, być może przez lata mieszkały i pracowały w tym kraju lub też chcą wejść w spółkę z kimś, kto ma znacznie więcej doświadczenia z pracą w danym kraju. Zawsze trzeba jednak wziąć pod uwagę, że znajomość stylu życia w danym kraju, nawet znajomość rynku może nie być wystarczająca. Założenie firmy w Hiszpanii wymaga bowiem znajomości obowiązujących tutaj przepisów, ustaw i regulacji prawnych, a także procedur związanych z rejestracją działalności oraz późniejszymi rozliczeniami księgowymi.

 

Potrzebna pomoc- do kogo się zwrócić?

 

Dowiadywanie się wszystkiego na własną rękę wymaga wiele trudu i poświęcenia, a także czasu. Dlatego wiele osób decyduje się na wsparcie ze strony odpowiednich specjalistów, którzy pomagają zarejestrować działalność, oswajają przyszłych przedsiębiorców z obowiązującymi przepisami, a także zapoznają ich z systemem podatkowym oraz ze wszystkim, co dotyczy rozliczeń księgowych. Jeśli dość dobrze władamy językiem hiszpańskim, z powodzeniem możemy zdecydować się na jakiekolwiek biuro księgowe zlokalizowane w tym kraju. Jeśli jednak obawiamy się bariery językowej albo też nie do końca pewnie czujemy się w języku pisanym i formalnym- możemy spróbować poszukać biura księgowego, które będzie prowadzone przez Polaków.

 

Na jakie wsparcie możemy liczyć?

 

Na pewno na przygotowanie wszelkich dokumentów, jakie będą potrzebne do rejestracji firmy. Następnie możemy skorzystać z pełnej obsługi księgowej, dzięki której prowadzenie działalności w Hiszpanii nie będzie już wydawało się aż tak skomplikowane. Dzięki wsparciu takiej firmy zawsze będziemy na czas ze sprawozdaniami według obowiązującego kalendarza podatnika. Będziemy też mogli skorzystać z optymalizacji podatkowych w ramach istniejących przepisów, które pozwolą nam na sensowne oszczędności.

Więcej na temat można przeczytać na https://biuroksiegowewhiszpanii.pl/firma-w-hiszpanii/

Post Author: admin