Site Loader

Wielu przedsiębiorców, którzy na stałe zadomowili się w Hiszpanii, mimo wszystko na początku prowadzenia swojej firmy woli korzystać z usług biura księgowego- a zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jest biuro, które jest prowadzone przez Polaków. Mając problemy ze znalezieniem takiego biura, mogą oni też chętnie korzystać z porad księgowych u polskich specjalistów, którzy zajmują się takimi zagadnieniami jak prowadzenie firmy czy podatki w Hiszpanii. Kiedy warto skorzystać z pomocy takich osób i czy naprawdę kwestie podatków w Hiszpanii są tak zawiłe? 

 

Potrzebne wsparcie już na początku prowadzenia firmy

 

A może nawet i nie na początku, a w momencie, kiedy dopiero nosimy się z myślą o tym, aby przestać pracować u kogoś, a zacząć zarabiać na własny rachunek mając swoją firmę. Zazwyczaj, nawet założenie firmy w Polsce dla wielu osób jest czymś trudnym i skomplikowanym, a musimy wziąć pod uwagę, że procedury z tym związane za granicą mogą być zupełnie inne niż w naszym kraju. Dlatego też wiele biur księgowych oferuje wsparcie przy rejestracji własnej działalności gospodarczej w Hiszpanii. Pokazuje, jakie dokumenty trzeba złożyć i jakie podstawowe informacje w nich zawrzeć. Jednocześnie, już od samego początku możemy powierzyć naszą księgowość właśnie do takiego biura podatkowego.

 

Jakie to niesie korzyści? Nie musimy martwić się o to, czy nasze rozliczenia będą przeprowadzane na czas, gdyż takie biura księgowe zawsze dobrze znają i przestrzegają terminów z kalendarium podatnika. W takim przypadku nie musimy się także obawiać żadnych kontroli i inspekcji ze strony Urzędu Skarbowego, możemy też liczyć na reprezentację naszych interesów w urzędzie, jeśli takie wezwanie otrzymamy. Oczywiście, możemy też liczyć na optymalizacje podatkowe w ramach obowiązującego prawa, a VAT w Hiszpanii wcale nie musi już nas przerażać. Jest to więc dobre rozwiązanie na start, które pozwala nam mieć odrobinę więcej czasu na samą pracę nad firmą niż nad technicznymi aspektami związanymi z jej istnieniem i legalizacją. Dlatego tak wielu przedsiębiorców korzysta z takiego rozwiązania wiedząc, że czas ich pracy również jest cenny.

 

Post Author: admin