Site Loader
biuro agencja reklamowa

Tak naprawdę, posiadanie bloga stało się czymś niesamowicie modnym. Zazwyczaj na zakładanie bloga decydują się osoby, które posiadają jakąś ciekawą pasję, którą lubią się dzielić z innymi. Tym samym już od początku działalności takiej strony mają oni materiały, którymi mogą dzielić się na forum. Wobec tego, czy tworzenie bloga jest zajęciem prostym? Z pewnością nie, gdyż wymaga od nas sporego zaangażowania, a także pewnych- minimalnych przynajmniej- umiejętności programistycznych czy komputerowych. Taki blog z czasem trzeba będzie też pewnie spopularyzować, a więc zająć się jego reklamą, a być może i analityką internetową. Wszystko to sprawia, że prowadzenie takiej strony zajmuje sporo czasu i energii, ale też daje możliwość na stworzenie czegoś bardzo wartościowego, na czym w przyszłości być może będziemy mogli zarobić. Blog ma więc potencjał, ale trzeba w niego zainwestować- w najprostszej strategii inwestycją będzie przynajmniej poświęcany mu przez nas czas.

Dowiedz się jak założyć własnego bloga: https://brandbay.pl/blog/jak-zalozyc-bloga/

Gdzie takiego bloga założyć?

Założenie bloga nie jest wcale takie trudne, najprostszą możliwością jest utworzenie go w ramach jakiegoś portalu, który udostępnia platformy blogowe. Wówczas wybieramy sobie adres takiej strony, ale nie my jesteśmy jej właścicielem, co można poznać po adresie URL wskazującym na subdomenę. Jeśli więc będziemy chcieli takiego bloga reklamować czy pozycjonować- w dużej mierze będziemy reklamować głównie ten serwis blogowy. Nie jest to więc do końca dobre dla nas rozwiązanie, ale jest najprostsze i tak naprawdę nie wiąże się z żadnymi kosztami. Jedynym kosztem jest tutaj nasz czas. Działając w ramach portalu blogowego jesteśmy też zależni od jego administracji. W każdej chwili może ona wprowadzić w nim zmiany lub nawet zawiesić jego działalność. Wynika to z prostego faktu, że portal udostępnia nam możliwość blogowania, ale nie daje nam bloga na własność.

Blog na własność

Wobec tego, jak założyć bloga, aby był tylko nasz i abyśmy mogli mieć nad nim pełną kontrolę? Jest to już bardziej skomplikowane i zdecydowanie bardziej wymagające- nie obejdzie się też bez kosztów. W takiej sytuacji musimy wykupić sobie domenę, a także hosting. Następnie trzeba samodzielnie albo stworzyć sobie stronę internetową, albo zdecydować się na zainstalowanie jakiegoś silnika do tworzenia stron i blogów. Zdecydowanie najpopularniejszym silnikiem tego typu jest WordPress. Po instalacji silnika trzeba go jeszcze odpowiednio dostosować pod kątem szablonu grafiki oraz treści. Całość może nam zająć trochę czasu, ale tym samym możemy wejść w posiadanie takiego bloga, a pracując nad jego popularnością- pracujemy tylko i wyłącznie na siebie.

Bloga można reklamować

Można, a nawet trzeba, gdyż świeżo wpuszczony do sieci za pewne nie będzie notował zbyt dużego ruchu realnych użytkowników. Najlepiej więc od razu zastanowić się nad najlepszą strategią reklamową- czy to w mediach społecznościowych, przez Google Ads, a może przez pozycjonowanie strony. Pamiętajmy, że na efekty niektórych kampanii trzeba będzie trochę poczekać.

Post Author: admin