Site Loader

Istnieją liczne technologie i innowacje w budowie domów, które dają inwestorom ogromne możliwości. Wśród dostępnych rozwiązań nie brakuje również takich, które pozwalają z jednej strony skrócić czas budowy do minimum, a z drugiej zyskać spore oszczędności. Należą do nich domy szkieletowe, które cieszą się w ostatnich latach dużym zainteresowaniem inwestorów. Czym są i jakie posiadają zalety?

Domy szkieletowe, czyli najlepsze technologie i innowacje w budowie domów

Budynki szkieletowe, nazywane również kanadyjskimi, nie bez powodu zaliczają się do najlepszych technologii i innowacji w budowie domów. Opierają się one na lekkim szkielecie oraz gotowych, prefabrykowanych elementach, które powstają w fabryce, a następnie dostarczane są na plac budowy. Tam łączy się je w odpowiedni sposób, co pozwala na błyskawiczne wzniesienie całej konstrukcji.

Domy szkieletowe powstają z odpowiednio wyselekcjonowanego drewna, które jest czterostronnie strugane oraz suszone komorowo. Dzięki temu zyskuje dużą odporność na czynniki zewnętrzne i sprawia, że wzniesiony przy jego wykorzystaniu obiekt charakteryzuje się wysoką wytrzymałością, służąc nawet kilku pokoleniom.

Zalety budowy domu z drewna w technologii szkieletowej

Najważniejszą zaletą obiektów szkieletowych jest oczywiście krótki czas budowy. Zastosowanie tej technologii i innowacji w budowie domów pozwala skrócić prace do zaledwie kilku miesięcy, co jest szczególnie korzystne w porównaniu do tradycyjnych budynków murowanych, które powstają latami.

To jednak nie wszystko. Szkieletowy dom z drewna:

  • można wybudować o wiele taniej, zwłaszcza w porównaniu do technologii murowanej, co pozwala zaoszczędzić kilkadziesiąt, a w niektórych przypadkach nawet kilkaset tysięcy złotych;
  • można wybudować o każdej porze roku i bez względu na warunki pogodowe, co wynika z braku tzw. prac mokrych;
  • szybko się nagrzewa i może posiadać doskonałe parametry izolacyjne, dzięki czemu jest energooszczędny i pozwala zaoszczędzić sporo pieniędzy w sezonie grzewczym;
  • zapewnia duże możliwości projektowe, a także związane z późniejszą przebudową czy rozbudową, co pozwala spełnić marzenie o dowolnym domu;
  • jest ekologiczny i zapewnia doskonały mikroklimat we wnętrzach, sprzyjając zwłaszcza osobom zmagającym się z różnego rodzaju alergiami;
  • jest trwały i odporny na różnego rodzaju uszkodzenia oraz czynniki zewnętrzne.

Wszystko to sprawia, że domy szkieletowe cieszą się tak dużym zainteresowaniem inwestorów. Jeżeli myślisz o wzniesieniu takiego budynku, skorzystaj z usług specjalistów, którzy mają wiedzę na temat technologii i innowacji w budowie domów.

Dobrym przykładem jest tutaj firma drewdom.com, która oferuje domy szkieletowe – całoroczne i pod klucz. Specjaliści doradzą Ci najlepsze rozwiązania i odciążą od wszelkich obowiązków, co pozwoli Ci na szybkie i łatwe spełnienie marzenia o własnym domu, który spełni oczekiwania Twoje oraz Twoich bliskich.

Post Author: admin